Jedno tělo, mnoho myslí.


Každý z nás jistě zažil okamžik, kdy se nemohl rozhodnout. Hlavou se mu honilo, mám udělat tohle a tohle a co když to udělám takhle, ale ne udělám to takhle. Máme spoustu druhů svého já, odvážné, opatrné, laskvavé, nevrlé, hodné, zlé, akční i líné.... jak z nich vybrat, podle kterého se budeme řídit?


Co nás vede k tomu, co zrovna děláme? Proč děláme tohle nebo tohle a nebo proč neděláme něco, co bychom možná dělat měli? Někdy probíráme všechny možnosti, co a jak udělat, a jaké to bude mít následky. Někdy si myslíme, že nemůžeme něco dělat, protože to odporuje našemu přesvědčení. A tak se někdy stane, že neděláme nic. Někdy jsme tak zaměstnáni naší myslí, že si nevšimneme, co přitom dělá naše tělo. A to je možná odpověď na otázku, jak poznat, kterému svému já máme věřit, kterým se řídit? Nejprve si musíme ujasnit, co chceme, aby dělalo naše tělo, protože, ať máme v sobě rozporů kolik chceme a hledáme místo ve svém životě, tak jediné, co je na našem životě vidět je to, co dělá naše tělo.
Před časem jsem viděla reportáž s bezdomovcem, mužem, který měl vysokou školu, byl to inženýr, ale nedostal práci, jakou si představoval, a tak nevzal žádnou. Jistě zvážil všechny možnosti, které mu tato společnost nabídla, prý jiné nabídky dostal. Jistě probral námitky všech svých "já" a rozhodl se, že bude raději na ulici, než aby dělal práci, která není pro něj. Je to jeho rozhodnutí a já ho plně respektuji, jen se tak sama pro sebe ptám, zda ten člověk skutečně chtěl, aby se jeho tělo válelo smradlavé na ulici ve špíně? Možná, kdyby se na to podíval z pohledu svého těla, tak by se rozhodl jinak.Ujasnit si ... jednoduchá praktická poučka, jak udělat to, co udělat chceme, ale myslíme si, že na to nemáme sílu, chuť, elán, energii...
Ujasnit si ... co skutečně doopravdy vlastně chceme!!! Chi, ale nemám sílu, je skrytě řečeno nechci. Otázka nezní, co chci nebo nechci udělat já, ale co chci, aby dělalo moje tělo, kde chci, aby moje tělo bylo, jak vypadalo, jak se cítilo, jak fungovalo, v jakém prostředí... pak už zbývá jen určit to, co proto musím udělat... Které z mých já mi poradí? Chci, aby moje tělo bylo fit, tak si musím zacvičit, a v tom se ozve líné já... "ale mě se nechce, zacvičím si potom" 

 
volné pokračování v článku Emoce

Vaše Ladislava®LifeLagune