Originální deníček


Můj první deník - Art Journal


Strašně moc se mi líbily deníky,co měly ošoupané a jakoby kovové desky. Tak jsem začala pátrat po internetu (díky za něj :-) ) a našla spoustu inspirace.

 

Připravila jsem si potřebný materiál bez kterého se neobejdete:

  • deník s tvrdými deskami nebo mít knihařskou lepenku a desky si vyrobit
  • lepidlo na papír a i tavnou pistoli
  • strukturovanou pastu
  • barvy ve spreji Distress
  • glossy accents ( lak )
  • spoustu drobností na zdobení - záclona, kytičky, korálky, mušle, kamínky a kovové komponenty
  • šablony

a pak , co vždy ke svému tvoření potřebujeme - nůžky, Big Shot, horkovzdušnou pistoli.....

 

A můžeme začít :-)

 

Nejdříve desky polepíme do slova vším možným a je úplně jedno jak jsou doplňky barevné, využíte věcí,které se Vám nikam nehodily. Rozvrhněte si je dle své fantazie.

Po zaschnutí lepidla, vše na deskách přetřeme strukturovací pastou, což vidíte na fotkách - vše je úplně bílé, někdy jsou potřeba i dvě vrstvy. Na druhých deskách jsem použila šablonu, ta stačí položit na desky a přetřít strukturovací pastou a nechat zaschnout. Šablonu ihned opláchněte.


Abych mohla hned dál pracovat, tak jsem vše vysušila horkovzdušnou pistolí a nastal čas sprejování barvičkami. Doporučuji pokrýt pracovní desku nějakou větší podložkou, přece jenom sprejujeme. Tady opět záleží na vás, co se vám líbí. Já jsem desky sprejovala 2x a určitá místa kvůli výraznosti i 3x.

Opět jsem desky vysušila horkovzdušnou pistolí.


A na závěr je mírné zdobení perličkami a kovovými komponenty a třešnička na dortu je Glossy Accents - lak, který některé detaily krásně zvýrazní :-)

 

No a máme hotovo!!! Nechala jsem vše krásně zaschnout do druhého dne a musím přiznat, že jsem měla pocit jako kdyby mi můj deník barevně dozrál :-) a jsem z něj totálně nadšená a tuto techniku jsem si na první pohled zamilovala.

 

Vše jsem nafotila, tak si fotky prohlédněte.

 

Přeji všem krásné tvoření :-) Kreativní svět Blanky P.

IMAGE: IMAGE:
IMAGE: IMAGE:
IMAGE: IMAGE:
   


IMAGE:

IMAGE: