Ženy a business


Jestli máte pocit, že ženy se na business nehodí, tak jste na velkém omylu. Právě ženy, jsou těmi nejlepšími manažerkami.

Vezmeme si to úplně od začátku. Podnikání má být hlavně dlouhodobé, že? Tak si to převedeme do běžného života.


Dítě - projekt na celý život:

Není možné, abyste ze dne na den dala výpověď a přestala se starat. Musíte znovu a znovu plánovat, stíhat a být při síle.


Mistr improvizace:

Máte naplánovaný krásný víkend, kdy drobečka dáte k babičce a těšíte se, že si odpočinete. Ale ne, máme neštovice. Musíte zvládnout nečekané situace, které Vám miláčkové připraví. Plánujete oslavu, musíte toho hodně stihnout: "Mamí, já mam hlad!" Připravit chlebíčky, uvařit guláš, uklidit dům, rabující dítě v hrncích, polévka utíká, někdo zvoní. I to všechno dokážete rychle zanalyzovat a seřadit úkoly podle důležitosti.


Non-stop job:

Představte si, že byste jako matka řekla dítěti: "Máš smůlu, je pět, padla." :D To asi dost dobře nejde. Ve dne v noci na 250% a nikdo se jí na nic neptá.


A co miláček větší:

Je zapotřebí stíhat i toho většího miláčka. Klonovat se zatím nedokážeme, ale žena se dokáže nastavit a uzpůsobit si úkoly tak aby stíhala obojí.


Vyjednavač:

Matky, aniž by absolvovaly kurzy, mají aprobaci z psychologie. Dokážou účinně manipulovat pro dosažení požadovaného výsledku, který je potřeba. Musí mít silnou vůli, aby odolala citovému vydírání a zároveň se i vyhnula úplatkářství.


Vedení:

Od malička je učíte, jak se posadit, jak chodit, jak se mýt, jak se chovat ve společnosti, posíláte je do školy, na kroužky. Neposloucháte výmluvy a netolerujete zlobení.


Takže si to shrneme:

Jste připravené na dlouhodobé podnikání, zvládáte nečekané situace a velké vytížení, dokážete se rychle rozhodovat a srovnat úkoly dle priorit. Dokážete vše naplánovat, vyjednat perfektní podmínky a vést tým.

Takže dámy, která jste si do teď myslela, že byste se nehodila na podnikání, zrekapitulujte svůj život a pusťte se do toho.

Hodně štěstí!

Inspirace Marissou Mayer - presidentka firmy Yahoo

Vaše Lucie®LifeLagune


Dále by vás mohlo zajímat:

Marketing je pro každého
Začnu zítra


 IMAGE: